No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A HIGUAIN: KAM KALUAR NJË PERIUDHË SHUMË TË KEQE, POR TANI U RIKTHEVA

HIGUAIN: KAM KALUAR NJË PERIUDHË SHUMË TË KEQE, POR TANI U RIKTHEVA

Iu deshën 6 minuta për t’u rikthyer te goli : ngadalë, siç la të kuptohet, ai po rifiton edhe dëshirën për të luajtur, pasi kaloi një moment shumë të vështirë në aspektin personal. U fut në fushën e lojës në minutën e 77-të , Gonzalo Higuain realizoi golin e tretë për Juventusin në minutën e 83-të.

Në një prononcim për “Sky Sport”, pas përfundimit të ndeshjes me Leccen (4-0), Higuain u shpreh: “Kam kaluar një kohë të keqe, por fatmirësisht tani u riktheva. Kam vuajtur brenda vetes, sepse e kuptova që ekipi kishte nevojë. Jam i lumtur që mund ta ndihmoj Juventusin për ta përfunduar sezonin siç duhet, ky ekip më ka dhënë shumë. Ekipi, trajneri, klubi dhe tifozët kanë qenë pranë meje”.

Përveç situatës globale për shkak të Covid-19, argjentinasi përjetoi muaj të vështirë për shëndetin e nënës: “Ishte një kohë e keqe, prej pandemisë dhe shëndetit të nënës. Për t’u rikthyer ishte mjaft e vështirë”. Maurizio Sarri, gjithashtu, foli në konferencën për shtyp për sulmuesin e tij: “Higuain ka vuajtur në muajt e fundit si nga problemet e familjes, ashtu edhe nga pandemia. Jam i kënaqur që ai shënoi sonte dhe u pajtua me futbollin”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pas Ilir Berishës, Vitia prezanton një tjetër mbrojtës

Pas përforcimit bombastik në ditën e djeshme me ish-futbollistin e Kombëtares së Kosovës, Ilir Berisha, skuadra e Vitisë sot ka zyrtarizuar një...

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Recent Comments