No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR COVID-19 NUK KURSEN ASKËND, DEL POZITIV EDHE KAMPIONI I BOTËS

COVID-19 NUK KURSEN ASKËND, DEL POZITIV EDHE KAMPIONI I BOTËS

Carlos Bilardo, trajneri argjentinas që ka dalë edhe kampion bote me kombëtaren e vendit të tij në vitin 1986, ka kryer testin për COVID-19 dhe raportohet se ka dalë pozitiv, sikurse shkruan Reuters, që i referohet një burimi pranë familjes së trajnerit të famshëm.

“Ata i kryen një test dhe doli pozitiv, edhe pse nuk ka treguar simptoma dhe është mirë”, thotë burimi, ndërkohë që Bilardo aktualisht jeton në një azil pleqsh dhe ish-klubi i tij, Estudiantes, e ka mbështetur me një deklaratë në Twitter.

Bilardo, ishte trajner i kombëtares së Argjentinës për 7 vite, në periudhën 1983-1990, duke e drejtuar kështu në dy kampionate botërore kombëtaren e tij. Ai kishte nën urdhra një legjendë si Diego Armando Maradona, ndërkohë që edhe vetë si lojtar ka fituar goxha, duke marrë tre herë Copa Libertadores. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ramadani flet para duelit me Dritën

FC Prishtina tash e disa ditë ndodhet në Antalia të Turqisë për përgatitje intensive për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar,...

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Recent Comments