No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SALIHU: ABEDIN ZEKA PO DEZINFORMON, S'KA SHKRESË NGA UEFA PËR PRESIDENTIN ADEMI!

SALIHU: ABEDIN ZEKA PO DEZINFORMON, S’KA SHKRESË NGA UEFA PËR PRESIDENTIN ADEMI!

Sekretari i Përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të KF “Trepça’89”, Abedin Zeka në emisionin sportiv “Favorit” në T7. Ky i fundit gjatë këtij emisioni theksoi se sekretari i FFK-së ia konfirmuar atij se UEFA i ka dërguar letër federatës për t’ia kërkuar presidentit Agim Ademi largimin nga pozita ose ta zgjidhë problemin me drejtësi. Megjithatë, Salihu i ka hedhur poshtë pohimet e Zekës, duke i quajtur dezinformata.

Reagimi i plotë i Eroll Salihut

Me përgjegjësi të plotë konfirmoj se në FFK nuk ka ardhur asnjë shkresë lidhur me Presidentin Ademi e as që kam biseduar me ndonjë zyrtar për këtë gjë, pasiqë vetëm Presidenti dhe KE janë vendimmarrës dhe kompetent për këtë.

UEFA e njeh situatën që nga kuvendi i fundit i cili la përshtypje të keqe te përfaqësuesit e UEFA-s e të FIFA-s dhe ka kontakt të drejtpërdrejtë me Presidentin Ademi dhe ai na informoi se situata do të sqarohet shumë shpejt.

Shpresoj se këto dezinformata mos të përsëriten sepse dëmtojnë besueshmërinë tek njerëzit e futbollit.

Me respekt,
Sekretari i Përgjithshëm
Eroll Salihu

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Recent Comments