No menu items!
Ballina SUPERLIGA VËMENDJA NË "ZAHIR PAJAZITI"

VËMENDJA NË “ZAHIR PAJAZITI”

Java e 26 do të mbyllet me tri ndeshje që do të zhvillohen sot në IPKO Superligë, ku secila është më interesant se tjera.

Vëmendja më e madhe është në derbin rajonal Llapi – Prishtina që zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Prishtina kërkron rikthimin në pozitën e dytë, ndërsa Llapi rikthimin te fitorja.

Ballkani në anën tjetër do të udhëtojë në Ferizaj, ku pikët janë jetike për të dyja skuadrat.

Suharekasit duan të jenë edhe më tuje në garë për titull, ndërsa ferizajasit për mbijetesë.

Krejt në fund, por jo nga rëndësia është ndeshja mes Feronikelit dhe Drenicës.

Një ndeshje ku të dy skuadrat do të kërkojnë fitoren për të pasur pozita më të mira në ndeshjet në vijim.

IPKO SUPERLIGA

16:45 Llapi – Prishtina

16:45 Ferizaj – Ballkani

16:45 Feronikeli – Drenica

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments