No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR "SHPËRTHEN" MUNISHI: S'JEMI BUDALLENJË, DISA EKIPE PO LUAJNË MIQËSORE!

“SHPËRTHEN” MUNISHI: S’JEMI BUDALLENJË, DISA EKIPE PO LUAJNË MIQËSORE!

Ballkani është ndalur në Ferizaj pasi ka luajtur baras 1:1 në duelin e sotëm në Superligë të xhiros së 26-të.

Pas ndeshjes, trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi ka thënë se po sheh skuadrat që po i ka përballë se si po luajnë, ndërsa prentendojë se po skuadrat e njëjta po luajnë më ‘but’ ndaj rivalëve të tyre.

“Ne nuk ankohemi por nuk duhet të lejohet loja e ashpër. Referimi ishte i kënaqshëm, loja ashpër nuk duhet të lejohet pasi po ka lëndime, e kemi Hoxhën e lënduar me 6 muaj mungesë, prioritet duhet të jenë futbollistët.” tha Munishi për SuperSport, përcjellë OLLE.

“Kishim mungesa, e kishim Kuqin e dërrmuar, Baftiun u desht ta pushonim, Hoxhën e lënduar. E kishim rezultatin por nga një pakujdesi përsuam golin”.

“Nuk dua të flas për gjana tjera, por disa klube po luajnë miqësore, ne po bëjmë luftë të vertetë. Le të jetë kjo në ndërgjegjje të tyre. Ne po i shohim ekipet tjera qysh po luajnë ndaj nesh, e qysh luajnë ndaj klubeve tjera, ne s’jemi budallë!” përfundoi Munishi.

Me barazim, Ballkani tashmë do të jetë katër pikë larg kreut të tabelës, kurse Ferizaj vazhdon të qëndrojë në zonën e kuqe që dërgon drejt Ligës së Parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments