No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRISHTINA E BALLKANI ME HAPA FALS

PRISHTINA E BALLKANI ME HAPA FALS

Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme në kuadër të javës së 26-të në Ipko Superligë. Prishtina dhe Ballkani kanë bërë hapa fals në garën për titull. Bardhekaltrit e kryeqytetit janë ndalur në “Zahir Pajaziti” në Podujevë, pasi kanë barazuar 1:1 me Llapin. Rezultatin e zhbllokoi Ahmet Januzi në minutën e 25-të me golin e shënuar nga brendësia e zonës, duke kaluar Prishtinën në epërsi. Megjithatë, llapjanët barazuan shifrat në minutën e 52-të me një supergol të Mentor Zhdrellës nga gjuajtja e lirë. Ndërkohë, me të njëjtin rezultat si mysafir ka barazuar edhe Ballkani në duel me Ferizajn, duke e vështirësuar dukshëm situatën sa i përket garës për titull. Skuadra e Ismet Munishit kaloi në epërsi në minutën e 18-të, me golin e Arbër Prekazit, por ferizajasit iu shmangën humbjes falë golit të shënuar nga Albin Krasniqi në minutën e 79-të. Pa fitues, por pa gola është mbyllur edhe dueli në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas ndërmjet Feronikelit dhe Drenicës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments