No menu items!
Ballina SUPERLIGA PAS BARAZIMIT ME LLAPIN JA ÇFARË THOTË DALLKU PËR GARËN E TITULLIT

PAS BARAZIMIT ME LLAPIN JA ÇFARË THOTË DALLKU PËR GARËN E TITULLIT

Prishtina nuk ka mundur të arrijë më shumë se barazimi 1:1 në udhëtim te Llapi, në javëN e 26-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, tha se pavarësisht barazimit, skuadra e tij do të vazhdojë ta ndjekë titullin kampion.

“Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për ne, tentuam me të gjitha forcat por pranuam një gol nga gjuajtja e lirë. Ne i kemi ditur pikat e forta të tyre dhe jemi munduar t’i ndalim, gjithsesi ky është futbolli”, u shpreh Dallku për “Super Sport Kosova”.

“Për ne asgjë nuk ka përfunduar, ne vazhdojmë tutje pasi gjithçka është e hapur ku presim mos të ketë gabime të tilla në të ardhmen nga ana jonë”, shtoi trajneri bardhekaltër.

“Fusha ishte një problem sot, pasi nxehtësia e saj ishte e madhe, por nuk dua të arsyetohem. Duke parë që kemi përballjet direkte, por edhe gjitha skuadrat tjera do të luajnë me Llapit, atëherë e gjitha mbetet e hapur dhe ne luftojmë për dy fronte”, tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments