No menu items!
Ballina SUPERLIGA SOT "FINALJA" E MBIJETESËS

SOT “FINALJA” E MBIJETESËS

Java e 26-të e Superligës së Kosovës në futboll sot vjen me tri ndeshje jashtëzakonisht interesante.

Dy skuadrat që po luftojnë për titullin e kampionit, Drita e Gjilani do të jenë mysafirë te Vushtrrisë përkatësisht Dukagjinit, derisa ndeshja e tretë është ajo në Mitrovicës, ku Trepça’89 e pret Flamurtarin.

Padyshim, derisa për Dritën e Gjilanin mund të cilësohet si një udhëtim i lehtë kur dihet se si Vushtrria si Dukagjini tashmë kanë hupur çdo shpresë për mbijetesës, vëmendja do të jetë tek ndeshja Trepça’89 – Flamurtari dy skuadra këto që po luftojnë për mbijetesë.

Për mitrovicasit, vetëm fitorja kryen punë, ndryshe e rrezikojnë shumë mbijetesës.

Për Flamurtarin edhe një barazim nuk do të ishte i keq, kështu që lufta pritet të jetë shumë e ashpër.

Ndeshjet nisin nga ora 16:45.

IPKO SUPERLIGA

16:45 Vushtrria – Drita
16:45 Dukagjini – Gjilani
16:45 Trepça ‘89 – Flamurtari

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments