No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SHPËTIM IDRIZI: GJYQTARËT NUK NA LEJUAN TË FITOJMË

SHPËTIM IDRIZI: GJYQTARËT NUK NA LEJUAN TË FITOJMË

Trajneri i Trepcës ’89, Shpëtim Idrizi, ka kritikuar sërish gjyqtarët dhe i ka fajësuar ata për barazimin ndaj Flamurtarit.

Sipas Idrizit, skuadra e tij u dëmtua vazhdimisht në pjesën e dytë, përcjellë Olle.

“Ne dominuam dhe krijuam raste. I falënderoj futbollistët për angazhimin maksimal. Mirëpo, sërish u dëmtuam nga gjyqtarët”, u shpreh Idrizi për Supersport.

“Unë s’kam dëshirë të flas për gjyqtarë, por ata sërish na dëmtuan. Anësori anuloi golin e rregullt. Në pjesën e dytë katër herë jemi ndalur në raste për gol me pretendimin për pozitë jashtë loje, që nuk ekzistuan”.

“Futbollistët e 89-shit janë të rinj dhe sigurisht që ngarkohen psiqikisht”, shtoi Idrizi.

Gjithsesi, mitrovicasit duhet të jenë të lumtur që e morën një pikë, pasi që goli i barazimit nga Muharrem Jashari erdhi në minutën e 86.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments