No menu items!
Ballina SUPERLIGA FLAMURTARI E DORËZON FITOREN NË FUND, DRITA E GJILANI VAZHDOJNË ME FITORE

FLAMURTARI E DORËZON FITOREN NË FUND, DRITA E GJILANI VAZHDOJNË ME FITORE

Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme të xhiros së 26-të në Ipko Superligë. Flamurtari ka lëshuar fitoren nga duart në duelin tejet të rëndësishëm kundër Trepçës’89 në Mitrovicë, duke u detyruar në fund të pajtohet me barazim 1:1. Në fakt, kuqezinjtë e kryeqytetit ishin në epërsi që nga minuta e 33-të me golin e shënuar nga Bashkim Shala. Megjithatë, kur u mendua që Flamurtari do të hedhë një hap gjigant drejt mbijetesës në elitë, Muharrem Jashari shënoi me një gjuajtje të fortë nga distanca kur po zhvillohej minuta e 97-të, duke barazuar shifrat dhe duke i mbajtur gjallë shpresat e Trepçës’89 për t’iu shmangur rënies nga liga. Kësisoj, edhe pas kësaj ndeshje Flamurtari ruan epërsinë prej 5 pikëve ndaj ‘89-shit. Ndërkohë, Drita ka shënuar fitoren e radhës, duke e mposhtur Vushtrrinë në udhëtim me rezultat 4:0. Xhevdet Shabani (1’), Betim Haxhimusa (22’), Astrit Fazliu (80’) dhe Kastriot Rexha (82’) ishin golashënuesit e këtij takimi. Fitore si mysafir realizoi edhe Gjilani në Klinë në duel me Dukagjinin, me shifrat 3:1, duke e ruajtur hapin me liderin për titullin e kampionit. Keita Razak (2’), Arbër Shala (autogol,6’) dhe Fiton Hajdari (67’) shënuan për Gjilanin, derisa golin e vetëm për Dukagjinin e realizoi Abu Kamara (9’).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments