No menu items!
Ballina SUPERLIGA EDHE SYNAJ KEÇI ANKOHET NË REFERIM

EDHE SYNAJ KEÇI ANKOHET NË REFERIM

Flamurtari lëshoi nga duart fitoren e artë ndaj Trepçës ’89, e cila do të sjellte një rehabilitim të madh në tabelë për kuqezinjtë.

Goli i Muharrem Jasharit në minutën e 96 ndau pikët e “relacionit” Mitrovicë-Prishtinë, duke mbajtur distancën mes ekipeve në pesë pikë, përcjellë Olle.

Duke folur pas ndeshjes, trajneri Synaj Keçi deklaroi që gjyqtari s’duhej të jepte 7 minuta shtesë!

“Nuk e di pse gjyqtari tregoi 7 minuta shtesë. Ne nuk jemi në Angli. Në Kosovë s’ka tempo dhe zhargitje për shtesë kaq të madhe”, theksoi Keci.

“Ne patëm disa mundësi për të mbyllur ndeshjen me golin e dytë, ndërsa pësuam nga një goditje prej 25 metrave. E merituam fitoren, por ky është futbolli”.

“Tani na mbetet që të rigjenerohemi për dy ndeshjet e ardhshme ndaj Prishtinës dhe Ferizajt”.

“Jam shumë i kënaqur me lojën sot, por aspak i kënaqur me rezultatin sepse e merituam fitoren”, u shpreh prishtinasi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Recent Comments