No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRISHTINA IA KA FRIKËN LLAPIT

PRISHTINA IA KA FRIKËN LLAPIT

Prishtinën e pret një test i vështirë këtë mesjavë, pasi do të luajë në udhëtim te Llapi në ‘Zahir Pajaziti’.

Për duelin e të enjtës, faqja zyrtare e Prishtinës ka shkruar se i pret takimi më i vështirë në pranverë, shkruan Olle.

“Të enjten derbi rajonal. Ndeshja më e vështirë deri më tani në pranverë”, shkruan FC Prishtina në llogarinë e tyre zyrtare.

Në dy duelet e fundit të luajtura këtë edicion, Llapi kishte mposhtur fillimisht Prishtinën në ‘Fadil Vokrri’ me rezultatin 1:0 me një gol të Plakut.

Kurse, në duelin e dytë, Prishtina kishte ‘shkel’ Llapin si vendas, me rezultatin e lartë 4:1.

Aktualisht, Llapi nuk ka një seri të mirë të rezultateve, pasi në dy ndeshjet e fundit është mposhtur nga Drenica e Feronikeli.

Kurse, Prishtina është në formë të jashtëzakonshme ku pret të vazhdon serinë pozitive dhe luftën drejt titullit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments