No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DATAT E NDESHJEVE TË KOSOVËS DO TË NDRYSHOJNË

DATAT E NDESHJEVE TË KOSOVËS DO TË NDRYSHOJNË

UEFA pritet të marrë vendim për ndryshim të orarit të ndeshjeve në Ligën e Kombeve.

Insporti ka kontaktuar me menaxherin e kombëtares, Bajram Shala, rreth datave të ndeshjeve të Kosovës në muajin tetor.

Shala ka pohuar se orari i ndeshjeve, përveç atyre të muajit shtator, nuk është definitiv.

Kosova me kalendarin aktual, do të ketë punë më 8 tetor me Maqedoninë në kuadër të “play-off”-it të EURO 2020. Më pas janë dy ndeshjet e Ligës së Kombeve, me Slloveninë më 10 e Greqinë më 13 tetor. Kësisoj, “Dardanët” do të zhvillonin tri ndeshje për vetëm pesë ditë.

Por, kjo nuk do të ndodhë sipas menaxherit të kombëtares. Ai i tha se UEFA do të ndryshojë orarin e ndeshjeve në ditët në vijim, dhe se do të ketë lëvizje të datave.

“Në fakt orari që aktualisht është në ueb-faqen e UEFA-s është orari i vjetër në aspektin e datave, ngase përveç për dy ndeshjet e shtatorit, për ndeshjet tjera në tetor e nëntor, datat e ndeshjeve në Nations League do të ndryshojnë”, tha Shala.

“Në tetor, meqë kundër Maqedonisë do të luajmë më 8, sipas të gjitha gjasave kundër Sllovenisë do të luajmë më 11 dhe kundër Greqisë më 14.”

“Por kjo pritet të zyrtarizohet nga UEFA në ditët në vijim, sepse nuk do të ishte logjike që të luajmë bazuar në kalendarin e vjetër, ngase në nëntor nëse plasohemi në finale, është paraparë që ajo të luhet me 12 nëntor, kurse në bazë të kalendarit të vjetër të Nations League, ne do të duhej të luanim me 13 kundër Sllovenisë në udhëtim”, deklaroi Shala.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments