No menu items!
Ballina SUPERLIGA ARMEND THAÇI KËRKON TITULLIN ME PRISHTINËN

ARMEND THAÇI KËRKON TITULLIN ME PRISHTINËN

Armend Thaqi po shkëlqen edhe këtë edicion në Superligën e Kosovës me skuadrën kryeqytetase, FC Prishtina.

Mbrojtësi i majtë deri më tani ka dhënë 10 asistime në Superligë, ndërsa numëron edhe dy asistime të tjera në Kupë.

Kjo ka bërë që Thaqi të jetë asistuesi më i mirë në elitë.

“Statistikat në 4-5 vitet e fundit ka pasur për afro 10 asistime për sezon, por dallon kur bën asistime për Prishtinën sepse këtu presioni është më i madh, pasi çdo herë luftohet për titull”, tha Thaqi fillimisht në Klan Kosova.

“Harkimet brenda zonës i tentojmë edhe në stërvitje dhe kur dal në fushë më mundosohet më lehtë ta bëjë këtë, por kur dihet që në ekip kemi edhe dy sulmuesit më të mirë në ligë, ateherë gjithçka bëhet më e lehtë”.

Titulli apo Kupa? “Kupën e kam fituar më parë me Prishtinën dhe për këtë vit dua të fitoj titullin”, tha Thaqi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Veton Tusha në fillim të muajit bëri hapin e madh në karrierë. Nga Vardari i Shkupit kompletoi transferimin te Denizlispori, skuadër që...

Recent Comments