No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A MILANI BINDËS NDAJ LECCES

MILANI BINDËS NDAJ LECCES

Milan ka arritur të triumfojë në ndeshjen e parë pas rikthimit në kuadër të Serie A-së ndaj Lecces.

Rosonerët arritën të marrin një fitore të thellë në udhëtim, me rezultat 1:4.

Në minutën e 26-të, Castillejo shënoi për epërsinë fillestare të Milanit, ndërsa vendasit arritën të barazonin rezultatin vetëm në pjesën e dytë në minutën e 54-të me anë të një penalltie të shndërruar në gol nga Mancosu.

Mirëpo rosonerët me dy gola për dy minuta në të 55-të dhe 57-të nga Bonaventura dhe Rebic dyfishuan epërsinë, ndërsa golin për rezultatin përfundimtar e shënoi Leao në minutën e 72-të të ndeshjes.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Vedat Muriqi ‘hero’, e dërgon Lazion në çerekfinale të Kupës së Italisë

Lazio ka shënuar fitore ndaj Parmas me rezultat 2-1 në kuadër të 1/16 të Kupës së Italisë, duke kaluar në çerekfinale.

Recent Comments