No menu items!
Ballina SUPERLIGA BATATINA KËRCËNOI GJYQTARËT, JA SI PËRGJIGJET PËRPARIM HASANI

BATATINA KËRCËNOI GJYQTARËT, JA SI PËRGJIGJET PËRPARIM HASANI

Janë deleguar gjyqtarët e javës së 26-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Në kryendeshjen Llapi – Prishtina, kryesor do të jetë Selim Isufi me ndihmësit, Fatlum Berisha e Bujar Selimaj, shkruan Olle.

Por, në prononcimin e djeshëm të trajnerit të Llapit, Tahir Batatina, ky i fundit në një formë kërcënojë albitrat kosovarë.

E gjitha kjo pas Batatina u shpreh tjetër i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë në ndeshjet e fundit, bërë ekipit të tij.

“Tash te shohim kur do të vijnë referat në Podujevë se si do t’i presim na, dhe të shohim si do të reagon Federata e Futbollit me ata njerëz që po iniciojnë procuedra ndaj meje”, kishte thënë Batatina në SSK, pas ndeshjes së djeshme ndaj Feronikelit, të cilën e humbi me rezultatin 2:1.

Lidhur me këtë, gazeta kontaktoi kryetarin e gjyqtarëve të Kosovës, Përparim Hasani.

Ky i fundit tha se me delegimin e gjyqtarëve, këta të fundit në çdo stadium do të shkojnë për të kryer punën e tyre.

“Gjyqtarët janë deleguar dhe do të shkojnë të kryejnë punën e tyre siç është më së miri”, tha shkurtimisht Hasani.

Ky i fundit, i pyetur lidhur me akuzat e klubeve kosovare për çështjen e referimit, tha se për këtë gjë merren komisionet përkatëse dhe jo vetë Hasani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Veton Tusha në fillim të muajit bëri hapin e madh në karrierë. Nga Vardari i Shkupit kompletoi transferimin te Denizlispori, skuadër që...

Recent Comments