No menu items!
Ballina SUPERLIGA SOT DY SUPERNDESHJE NË SUPERLIGË

SOT DY SUPERNDESHJE NË SUPERLIGË

Superliga e Kosovës vazhdon edhe sot me dy ndeshjet e fundit të xhiros së 25-të.

Në Therandë, Ballkani do të ketë punë të vështirë me skuadrën e Trepça 89, ku edhe pse ndodhet në një pozitë jo të mirë i ka shkaktuar shumë probleme ekipeve të kreut.

Djelmoshat e Ismet Munishit do të kërkojnë me ngulm fitoren për të qenë në hap me Dritën e Prishtinën, ku kan marrë pikë të plota në këtë xhiro.

Ndërsa në anën tjetër fitorja e djeshme e Flamurtarit ndaj Drenicës, i ka shkaktuar telashe me të mëdha Trepça 89 për garën e ashpër për mbijetesë.

Takimi i dytë do jetë ndërmjet kampionit në fuqi Feronikelit dhe Llapit ku do të luhet në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’ në Drenas.

Ballkani – Trepça 89 dhe Feronikeli – Llapi, ndeshjet do të zhvillojnë nga ora 17:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments