No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MUNISHI LËSHON ALARMIN, EDHE NJË FUTBOLLIST I LËNDUAR

MUNISHI LËSHON ALARMIN, EDHE NJË FUTBOLLIST I LËNDUAR

Ballkani është rikthyer te rezultatet pozitive, por po humbet futbollistët kryesorë të ekipit. Pas Arbër Hoxhës, tashmë është konfirmuar edhe lëndimi i mbrojtësit Visar Berisha, shkruan Gazetasheshi.

Kryetrajneri i kësaj skuadre, Ismet Munishi, ka konfirmuar që edhe Berisha ndodhet i lënduar, ndërkohë që nuk do të dihet koha se kur do të kthehet në fushën e blertë.

“Emocionalisht lëndimi i Arbërit na ka goditë si skuadër. Kualiteti i tij nuk diskutohet, ende nuk e dimë shkallën e dëmtimit ne i kemi marrë gjitha masat si klub që ta mbështesim. Ai do ta ketë mbështetjen absolute, çfarëdo lloj lëndimi që del. Po ashtu i lënduar është edhe kapiteni i skuadrës Visar Berisha. Ende nuk e dijmë shkallën e lëndimit dhe duhet të presim për të parë se kur do të kthehet në fushën e lojë”,deklaroi fillimisht Munishi për “Super
Sport Kosova”.

Më pas tekniku i suharekasve u ndal për të folur edhe për fitoren e arritur ndaj Trepçë ’89.

“Pjesën e parë them të drejtën na vunë në vështirësi disa herë 89-shi. Deri në fund rezultati ishte 1:1 pra deri 15 minuta para fundit, kur shënuan dhe u zhbllokuam. Pamë lojë atraktive nga Trepça ’89, ata nuk erdhën që të mbrohen, krijuan raste, shënuan gol”,përfundoi Munishi.

Ballkani është rikthyer sërish në pozitën e tretë të renditjes tabelare dhe ndodhet në ndjekje të dy skuadrave kryesues.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments