No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MABETEX PRISHTINA DHE LIBURNI NË FINALE TË "PLAY-OFF"-IT TË FUTSALLIT

MABETEX PRISHTINA DHE LIBURNI NË FINALE TË “PLAY-OFF”-IT TË FUTSALLIT

Mabetex Prishtina dhe Liburni kanë arritur në finale të play-off’it të futsallit kosovar.

Në duelin e luajtur ndaj rivalit lokal, Prishtina 01, Mabetex Prishtina u tregua më e suksesshme duke fituar me rezultatin 3:2, derisa Liburni e mposhti Pejën, me rezultat 8:0.

Takimi final pritet të zhvillohet me 27 qershor në Ferizaj.

Fituesi i finales do të luajë në ediconin e ardhshëm në kualifikime të Ligës së Kampionëve në futsall

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments