No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE LIVERPOOLI BARAZON, SHTYHET FESTA E TITULLIT

LIVERPOOLI BARAZON, SHTYHET FESTA E TITULLIT

Vetëm barazim në derbi kundër Evertonit për Liverpoolin.

Liverpooli është shumë afër titullit në Premierligë pas 30 vitesh.

Por, festa do të shtyhet pak më shumë se që ishte parashikuar, për shkak se ‘Redsat’ kanë marrë vetëm një pikë sonte kundër Evertonit dhe për t’u shpallur kampion matematikisht, i duhen të paktën edhe katër pikë.

Ekipi i Jurgen Klopp nuk arriti që të fitojë derbin kundër Evertonit, duke u mbyllur sfida me rezultatin që edhe nisi, 0-0.

Në rast të fitores së Cityt të hënën mbrëma, Liverpooli duhet t’i zhvillojë edhe dy ndeshje që të shpallet matematikisht kampion i Premierligës për sezonin 2019/20 që do të mbahet mend gjatë, për shkak të pandemisë së koronavirusit, që ndërpreu futbollin për tre muaj dhe çdo gjë tjetër në botë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments