No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE CHELSEA FITON ME PËRMBYSJE

CHELSEA FITON ME PËRMBYSJE

Chelsea ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te Aston Villa.

Blutë fituan me rezultat 1:2, falë përmbysjes në gjysmën e dytë.

Pavarësisht insistimit, mysafirët nuk mund të realizonin në gjysmën e parë, dhe u befasua në fundin e saj me Kourtney Hause (43’) që realizoi për epërsinë e vendasve.

Zëvendësimet e qëlluara të Frank Lampard sollën frytet e veta, me Chelsean që përmbysi gjithçka brenda dy minutave.

Ishte i sapoinkuadruari Christian Pulisic (60’) i cili barazoi, ndërsa vetëm pas pak momenteve Olivier Giroud (62’) vulosi fitoren e londinezëve.

Chelsea bën hap të madh sa i përket kualifikimit të Ligës së Kampionëve, dhe mban pozitën e katërt me 51 pikë.

Aston Villa do mundohet të mbijetojë në ndeshjet e ardhshme, pasi renditet në vendin e 19 me 26 pikë

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Recent Comments