No menu items!
Ballina SUPERLIGA SOT TRI NDESHJE NË SUPERLIGË

SOT TRI NDESHJE NË SUPERLIGË

Fitorja e Dritës ndaj Ferizajt (2:0) në sfidën që hapi javën e 25-të të IPKO Superligës së Kosovës ka shtuar presionin ndaj skuadrave tjera që synojnë titullin e kampionit.

Në orën 17:00 do të jetë radha e Gjilanit të Gentian Mezanit, skuadrës që për momentin pozicionohet në vendin e 4-t, por është ende në garë për titullin për t’iu kundërpërgjigjur Dritës. Sfidë e lehtë në letër për “skifterat” që presin në shtëpi Vushtrrinë që vetëm matematika e mban ende në elitë.

Po në orën 17:00 një sfidë me plot rivalitet pritet të jetë ajo mes Drenicës dhe Flamurtarit me vendasit që do të tentojnë suksesin e radhës për të mos rrezikuar qëndrimin.

Në orën 19:00 në “Fadil Vokrri”, Prishtina pritet të ketë formalitetin e radhës teksa pret skuadrën e vendit të fundit Dukagjinin, sfidë në të cilën kryeqytetasit do të tentojnë një fitore me goleadë.

Çiftet:
Drita – Ferizaj 2:0
E shtunë:
Gjilani – Vushtrria
Drenica – Flamurtari
Prishtina – Drenica
E diel:
Feronikeli – Llapi|
Ballkani – Trepça ‘89

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Recent Comments