No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SEJDIU TREGOHET PROFESIONIST: FLAMURTARI FITOI ME MERITË

SEJDIU TREGOHET PROFESIONIST: FLAMURTARI FITOI ME MERITË

Drenica ka zbritur më këmbë në tokë pas fitores në xhiron e kaluar në Podujevë, derisa këtë vikend është mposhtur në shtëpi nga Flamurtari 1-2, raporton Gazetasheshi.

Pas ndeshjes trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu për “Super Sport Kosova” është shprehur shumë i zhgënjyer me këtë humbje e cila i ka fituar në një situatë bukur të keqe në luftë për mbijetesë.

“Vazhdimisht u kam kërkuar lojtarëve të jenë shumë të përqendruar dhe nëse dëshirojnë fitore duhet angazhim maksimal e assesi ta marrin ndeshjen e lehtë pas atyre dy rezultateve të mira që kishim në dy ndeshjet e para.

Flamurtari me meritë fitoi, ndërsa për ne është një humbje shumë e keqe, ku them se edhe barazimi na ka konvenuar. Si i kemi fituar pikët edhe i humbëm dhe tash na mbetet të luftojmë shumë. Ja kemi vështirësuar shumë vetës punët e me këtë humbje”, ka thënë Sejdiu.

Drenica mbetet në pozitën e shtatë të renditjes tabelore me 32 pikë, por e pret një luftë tejet e vështirë në garën për mbijetesë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Vazquez i thotë “Jo” Realit, dy klube italiane pas tij

Sulmuesi anësor spanjoll Lucas Vasquez është një tjetër emër që pritet të lërë Realin e Madridit në fund të sezonit. Futbollisti 29-vjeçar ka një...

Sot dy ndeshje në elitë

Java e 23-të e Superligës së Kosovës në futboll do të hapet të premten me dy duele. Të shtunën do të zhvillohen dy ndeshje...

Recent Comments