No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR RIBERY FLET PËR MOSDHËNIEN E TOPIT TË ARTË NË 2013; NUK DI...

RIBERY FLET PËR MOSDHËNIEN E TOPIT TË ARTË NË 2013; NUK DI ÇFARË DUHEJ TË FITOJA MË SHUMË

Edhe kur kanë kaluar 7 vite nga 2013-ta e largët, Franck Ribery nuk e përtyp dot faktin që nuk fitoi Topin e Artë në atë edicion. Edhe pse ishte favoriti kryesor francezi u pozicionua pas Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit duke u renditur në vendin e 3-të.

”Nuk e di se çfarë duhej të fitoja më shumë atë vit për ta fituar Topin e Artë. Nëse ti fiton gjithçka si me klubin, ashtu edhe me kombëtaren, çfarë duhet të bësh më tepër?”, deklaron veterani për mikrofonat e “DAZN”.

Në vitin 2013 Ribery ishte në kulmin e karrierës së tij, ku fitoi Champions League dhe Bundesligën dhe Kupën e Gjermanisë me fanellën e Bayern Munchen. Përpos tripletës, francezi nuk arriti ta fitonte dot çmimin individual. Mos marrja e atij Topi të Artë nga Franck Ribery u konsiderua si një krim nga mediat që iu bë futbollistit francez në atë kohë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments