No menu items!
Ballina SUPERLIGA ELEZAJ: BËMË LOJË TË MIRË, NA MUNGOI FATI

ELEZAJ: BËMË LOJË TË MIRË, NA MUNGOI FATI

Prishtina ka vazhduar me fitore në kuadër të xhiros së 25-të.

Por, kësaj radhe Prishtina u ndesh me një kundërshtar mjaft të papërshtatshëm si Dukagjini.

Pas 90 minutash, 4-1 ishte rezultati final i takimit.

John, Uka, Januzi e Korenica shënuan për vendsit, kurse për mysafirët Merlaku ishte ai që shënoi.

Pas ndeshjes, trajneri i Dukagjinit, Severin Elezaj tha:

“Realisht duke ditur që Prishtina është klubi më i përgatitur nga gjitha ekipet tjera në gjitha aspektet, rezultati është i thellë por jo real, pasi kemi pasur edhe ne rastet tona”, tha fillimisht Elezaj për SSK.

“Prishtinës i uroj fitoren, por fati po na mungon por kështu e ka futbolli”, përfundoi Elezaj.

Pas kësaj fitore, Prishtina tashmë rikthen pozitën e dytë në tabelë dhe vetëm dy pikë larg liderit Dritës.

Kurse, Dukagjini vazhdon të jetë në pozitën e fundit në tabelë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Recent Comments