No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DALLKU: SHPRESOJ QË DUKAGJINI TË LUAJË KËSHTU EDHE NDAJ RIVALËVE TJERË

DALLKU: SHPRESOJ QË DUKAGJINI TË LUAJË KËSHTU EDHE NDAJ RIVALËVE TJERË

Prishtina ka vazhduar me fitore në Ipko Superligë, por ka shpenzuar jo pak energji në duel me skuadrën e fundit në renditje, Dukagjinin. Pas ndeshjes trajneri i Prishtinës, Armend Dallku e vlerësoi angazhimin e futbollistëve të tij.

“Mund të them se ishte një fitore e vështirë, por nëse do të kishim shënuar disa raste që kishim në pjesën e parë, ndoshta nuk do ishte ky fund. Pësuam një gol naiv sepse ishte i lehtë, por mund t’i ndodhë çdokujt”, ka thënë Dallku.

Ai e ka pranuar se skuadra nga Klina i shkaktoi jo pak telashe skuadrës së tij. “Dukagjini ka ardhur shumë i motivuar në Prishtinë dhe këtë e kemi ditur, por nuk ka problem sepse ne e bëjmë lojën tonë. Shpresoj që Dukagjini të luajë kështu edhe ndaj ekipeve tjera”, ka nënvizuar Dallku.

Ndërkaq sa i përket lëndimit të Miftarajt trajneri i bardhekaltërve u shpreh: “Çdo humbje e lojtarëve në këtë fazë është problematike por do të shohim shkallën e lëndimit të tij dhe shpresoj mos të jetë diçka serioze”. Javë e ardhshme Prishtina do të luajë kundër Llapit në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments