No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR E KONFIRMON EDHE ADEMI: ANDI ZEQIRI DO TË LUAJË PËR KOSOVËN

E KONFIRMON EDHE ADEMI: ANDI ZEQIRI DO TË LUAJË PËR KOSOVËN

Vazhdojnë prurjet e reja në Përfaqësuesen e Kosovës, teksa i fundit është sulmuesi i talentuar Andi Zeqiri.

Sulmuesi i talentuar nga Kosova ka shkëlqyer në futbollin zviceran me skuadrën Lausanne.

20-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 26 ndeshje teksa ka shënuar 17 gola dhe ka bërë pesë asistime.

Zeqiri deri më tani ka luajtur në të gjitha grupmoshat e Kombëtares së Zvicrës, teksa në ekipin A do t’i bashkohet Përfaqësueses së Kosovës.

Këtë e ka konfirmuar kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi në një prononcim për Telegrafin.

Andi Zeqiri (FC LS) en action.

Numri një i shtëpisë më të madhe të futbollit kosovar ka thënë se Zeqiri do ta luaj edhe një ndeshje me Zvicrën U-21 dhe pastaj do të grumbullohet nga trajnerin Bernard Challandes.

“Andi ka edhe një ndeshje me Kombëtaren U21 të Zvicrës ndaj Francës dhe duhet ta zhvillojë atë pasi është shumë e nevojshme”.

“Por ajo që është e sigurt është se Andi ka zgjedhur që të luaj për Kosovën A”, përfundoi Ademi.

Zeqiri ka zhvilluar ndeshje të mëdha me Helvetikët U21, teksa në shtatë ndeshje ka shënuar gjashtë gola.

Kujtojmë që talenti i madh nga Kosova ishte duke u kërkuar edhe nga Përfaqësuesja A e Zvicrës, por në fund ai zgjodhi Kosovën.

Pas formës së jashtëzakonshme, Zeqiri mund të largohet në verë nga Lausanne për të kaluar në Ligue 1 ku kërkohet nga skuadra si Lens, Saint Etienne dhe Nice.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments