No menu items!
Ballina SUPERLIGA DRITA VAZHDON ME FITORE, FERIZAJ GJITHNJË E MË PAK SHPRESA

DRITA VAZHDON ME FITORE, FERIZAJ GJITHNJË E MË PAK SHPRESA

Skuadra e Dritës ka realizuar fitoren e 16-të në këtë edicion, përkatësisht të tretën radhazi që pas rikthimit të kampionatit pas pauzës së gjatë si pasojë e pandemisë COVID-19. Gjilanasit fituan në shtëpi kundër Ferizajt, në ndeshjen hapëse të javës së 25-të, me rezultat 2:0, duke e përforcuar pozitën e parë në renditjen e Ipko Superligës. Mysafirët u mbrojtën mirë në pjesën e parë, por një gjë të tillë nuk e arritën edhe në të dytën. Golat për Dritën i shënuan Kastriot Rexha nga penalltia në minutën e 49-të dhe Ardian Cuculi në minutën e 77-të pas harkimit të Astrit Fazliut. Me këtë humbje, ata i kanë zvogëluar gjasat për të mbijetuar në Superligë, pasi renditen në pozitën e 10-të me 25 pikë. Në javën e ardhshme Drita është mysafire e Vushtrrisë, ndërsa Ferizaj e pret Ballkanin. Ndërkohë, nesër zhvillohen tri ndeshje, derisa të dielën dy ndeshjet e tjera.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments