No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ANDIN LOKAJ I IMPRESIONUAR ME KONFIRMIMIN E ANDI ZEQIRIT, PARALAJMËRON EDHE NJË...

ANDIN LOKAJ I IMPRESIONUAR ME KONFIRMIMIN E ANDI ZEQIRIT, PARALAJMËRON EDHE NJË ARDHJE TË MADHE

Ardhja e Andi Zeqirit në Përfaqësuesen e Kosovës i ka gëzuar të gjithë ata që janë të lidhur me “Dardanët”, si fansat ashtu edhe stafin teknik të Kombëtares.

Fundja, kemi të bëjmë me një futbollist që i ka shënuar 12 gola në ligë këtë edicion me Lausannen, derisa ka kontribuar edhe me pesë gola në katër paraqitje në Kupë, shkruan Periskopi.

I impresionuar me këtë ardhje është shprehur edhe opinionisti i Periskopit, Andin Lokaj i cili ka vlerësuar lart punën e Federatës së Futbollit të Kosovës.

“Ardhja e një lojtari aq të talentuar dhe aq perspektiv si Andi Zeqiri më së miri tregon seriozitetin e Federatës tonë të futbollit në krye me Presidentin Agim Ademi,” ka thënë fillimisht Lokaj.

“Kjo ardhje për të cilën edhe Zvicra qoj pluhun ngase Zeqiri është top lojtar nuk do të jetë e vetmja, pasi që shkaku i seriozitetit të Federatës së shpejti mund të vjen edhe super lojtari tjetër, anëtari i Baselit, Orges Bunjaku”

“Të gjithë duhet ta futin në kokë, lojtarët që janë e që do ti kemi në të ardhmen për një ekip stabil viteve të ardhshme janë me neve si meritë e Kryetarit Ademi dhe ekipit të tij, të tjerat gjëra janë vetëm lojëra të kota dhe të përlyta politike.”

Artikulli paraprakCAKTOHEN GJYQTARËT PËR NDESHJET E JAVËS SË 25-TË
Artikulli i ardhshëm

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Recent Comments