No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SOT PËRCAKTOHEN FINALISTËT E KUPËS

SOT PËRCAKTOHEN FINALISTËT E KUPËS

Sot do të zhvillohen ndeshjet e kthimit gjysmëfinale për Digitalb Kupën e Kosovës në futboll.

Në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit,  Feronikeli e pret Ballkanin, ndërsa Prishtina udhëton në Skënderaj, ku në “Bajram Aliu” do të takohet me Drenicën.

Takimi i parë gjysmëfinal në Suharekë ndërmjet Niklit dhe Ballkanit, është mbyllur me barazim pa gola.

Feronikeli, kampioni në fuqi, në kampionat ka mbetur paksa prapa, prandaj synon që përmes Kupës të sigurojë daljen në Evropë, ndërsa Ballkani kërkon ta fitojë këtë trofe për herë të parë në histori të klubit.

Në ndeshjen tjetër, Prishtina është më afër finales, pasi ndeshjen e parë e ka fituar me rezultat 3:0 dhe vështirë që Drenica mund të bëjë një përmbysje aq të madhe.

Të dyja takimet do të zhvillohen nga ora 16:30.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Veton Tusha në fillim të muajit bëri hapin e madh në karrierë. Nga Vardari i Shkupit kompletoi transferimin te Denizlispori, skuadër që...

Recent Comments