No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MAQEDONIA E VERIUT – KOSOVA LUHET MË 8 TETOR

MAQEDONIA E VERIUT – KOSOVA LUHET MË 8 TETOR

Ndeshja ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të luhet më 8 tetor në Shkup, e vlefshme për gjysmëfinalen e fazës play-off të Ligës së Kombeve.

Shtëpia e futbollit evropian në mbledhjen e sapombajtur, ka dalë me vendim që ndeshjet e Ligës së Kombeve që do kompletonin 24 skuadra pjesëmarrëse në Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm do të luhen në tetor, kurse finalet në nëntor.

Kombëtarja e Kosovës do të përballet me Maqedoninë e Veriut në Shkup më 8 tetor, ndeshja e cila parashihet të luhet pa tifozë.

Në rast fitoreje, skuadra e Challandes pret fituesin e ndeshjes Bjellorusi – Gjeorgji, për të luajtur në finalen e madhe më 12 nëntor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments