No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR KOSOVËS PRITET T’I BASHKOHEN KËTA SUPERTALENTË

KOSOVËS PRITET T’I BASHKOHEN KËTA SUPERTALENTË

Kombëtarja e Kosovës tashmë është bërë atraktive për të gjithë futbollistët me origjinë nga Kosova. Rezultatet e arritura, por edhe paraqitjet mahnitëse në Ligën e Kombeve dhe në kualifikimet për Euro 2020 kanë bërë që tashmë dëshira për të veshur fanellën dardane të jetë e madhe. Futbolli.info nga burime të afërta me FFK-në  mëson se presidenti Agim Ademi është duke përgatitur befasi me prurje të reja në ekipin kombëtar. Bëhet fjalë për futbollistë shumë të talentuar, me të cilët tashmë është në kontakte të vazhdueshme dhe shumë shpejt pritet t’i bashkohen Kombëtares së Kosovës, si Aldin Turkes pjesë e Laussanes, Lendrit Shala pjesë e Grasshoppers dhe Astrit Selmani pjesë e Varbergs BoIS FC. Ndërkohë, në ‘llupën’ e presidentit Ademi dhe përzgjedhësit Bernard Challandes janë edhe Andi Zeqiri, Elvis Rexhbecaj dhe Leon Dajaku, me të cilët janë duke u zhvilluar bisedime nëpërmjet menaxherëve dhe familjarëve të tyre.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments