No menu items!
Ballina SUPERLIGA DRITA RIKTHEHET NË POZITËN E PARË, FITON EDHE GJILANI

DRITA RIKTHEHET NË POZITËN E PARË, FITON EDHE GJILANI

Drita ka realizuar fitore të rëndësishme në kuadër të IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Riza Lushta”, skuadra e Ardian Nuhiut ka mposhtur Trepçën’89 me rezultat të pastër 0:2.

Xhevdet Shabani (’17) dhe Kastriot Rexha (’69) kanë shënuar golat e fitores për skuadrën gjilanase.

Nga ana tjetër, Trepça’89 ka luajtur me një lojtar më pak nga minuta e 81-të pas përjashtimit me të kuq të Asare.

Me këtë fitore, Drita rikthehet në vendin e parë në tabelë pas 24 javësh, me 49 pikë të tubuara, kurse 89-shi mbetet në vendin e nëntë me 27 pikë.

Nga ana tjetër, Gjilani e ka mposhtur lehtësisht Ferizajn si mysafir me rezultat bindës, 0:3.

Gerhard Progni (‘2), Nikac (’31) dhe Fiton Hajdari (’52) shënuan golat e fitores për Gjilanin.

Me këtë fitore, Gjilani mbetet në vendin e katërt me 45 pikë të tubuara, teksa Ferizaj në vendin e dhjetë me 25 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Recent Comments