No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRISHTINA MPOSHT VUSHTRRINË DHE KAP KREUN, DRENICA BEFASOI LLAPIN

PRISHTINA MPOSHT VUSHTRRINË DHE KAP KREUN, DRENICA BEFASOI LLAPIN

Prishtina ka vazhduar me serinë e fitore pas rikthimit nga pushimi i gjatë për shkak të pandemisë. Bardhekaltrit e kryeqytetit, sot, në kuadër të javës së 24-t në Ipko Superligë kanë shënuar fitore të lehtë në duel me Vushtrrinë, në stadiumin “Ferki Aliu”, me rezultat 2:0. Kjo fitore ia mundëson Prishtinës që së paku deri nesër të qëndrojnë në pozitën e parë në renditje. Të dy golat e fitores së sotme i realizoi Oto John, në minutat 11-të dhe 36-të. Ndërkohë, fitore si mysafire dhe me të njëjtin rezultat ka realizuar edhe Drenica, që e ka mposhtur Llapin, me dy golat e shënuar nga Alban Shillova, në minutat 28-të (pen.) dhe 42-të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Një portier francez në prova te Ballkani

KF Ballkani vazhdon të mbetet në ndjekje të një portieri për stinorin pranveror. Trajneri i ri, Bledi Shkëmbi nuk bindet vetëm nga Kenan Haxhihamza dhe...

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

Recent Comments