No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRISHTINA E PAMËSHIRSHME NDAJ FERIZAJT

PRISHTINA E PAMËSHIRSHME NDAJ FERIZAJT

Prishtina e ka rinisur në mënyrën më të mirë të mundshme kampionatin, pasi në kuadër të javës së 23-të ka shënuar fitore bindëse ndaj Ferizajt me rezultat 8:1.

Meriton Korenica (10’, 48’, 58’), Ahmed Januzi (30’), Diar Miftaraj (47’), Endrit Krasniqi (65’ – pen.), Otto John (70’) dhe Kreshnik Uka (78’) shënuan për Prishtinën, ndërsa golin e vetëm për Ferizajn e shënoi Altin Ibrahimi në minutën e 17-të.

Me këtë fitore kryeqytetasit janë ngjitur në pozitën e tretë, tanë me 44 pikë, dy më pak se Drita që kryeson renditjen dhe një më pak se Ballkani që gjendet në pozitën e dytë.

Ballkani dhe Gjilani kanë bërë hap fals në luftën e tyre për titullin kampion. Derisa djelmoshat e Ismet Munishit u ndalën në barazim pa gola në shtëpi ndaj Drenicës, ‘kuqebardhët’ e Gjilanit janë ndalur nga ‘minatorët’ e Trepçës ’89 për herë të tretë këtë edicion.

Derisa në ndeshjen në Suharekë nuk u realizua asnjë gol, në sfidën tjetër në Gjilan u realizuan dy të tillë. Vendasit realizuan përmes Fiton Hajdarit në fundin e pjesës së parë nga një penallti e dyshimtë, ndërkohë që mysafirët barazuan në pjesën e dytë përmes Arb Manajt.

Përderisa Ballkani dhe Gjilani bëjnë hapa fals në luftën për titull, Drenica dhe Trepça ’89 marrin pikë të rëndësishëm në luftën për mbijetesë.

Rezultatet:
Ballkani – Drenica 0:0
Gjilani – Trepça ’89 1:1
Drita – Flamurtari 1:0
Feronikeli – Vushtrria 3:1
Llapi – Dukagjini 4:1
Prishtina – Ferizaj 8:1

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rezultatet e mira në Turqi, Ballkani shpreson t’i vazhdojë edhe në Kosovë

Ballkani të mërkurën do ta luajë ndeshjen e fundit përgatitore në Antalia të Turqisë, para se të premten të kthehet në Kosovë....

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Recent Comments