No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FUTBOLLISTJA E KOSOVËS DEBUTON NË BUNDESLIGË

FUTBOLLISTJA E KOSOVËS DEBUTON NË BUNDESLIGË

Një reprezentuese e Kosovës ka debutuar në Bundesligën e Gjermanisë për femra.

Donika Grajveci, aktualisht po luan si titullare te skuadra USV Jena, shkruan Gazeta Olle.

17 vjeçarja, 7 qershorin do ta mbajë mend në karrierë, pasi pikërisht sot debutoi ndaj Freburgit.

Aktualisht, skuadra e saj po humbet me rezultatin 3:0.

Grajveci, padyshim që pritet të ketë një të ardhme të madhe para saj, si në klubin Jena, njësoi edhe në Kombëtaren e Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments