No menu items!
Ballina SUPERLIGA DRITA E FERONIKELI NUK LEJOJNË BEFASI

DRITA E FERONIKELI NUK LEJOJNË BEFASI

Drita dhe Feronikeli e kanë rinisur me këmbë të mbarë kampionatin në Ipko Superligë. Drita ka shënuar fitore në Gjilan në duel me Flamurtarin, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Astrit Fazliu, me gjuajtje me kokë, në minutën e 26-të pas harkimit të shkëlqyeshëm të Xhevdet Shabanit. Me këtë fitore skuadra e Dritës ngjitet në pozitën e parë, aty ku do të qëndrojë së paku deri nesër, me dy pikë më shumë se Ballkani, që të dielën përballet me Drenicën. Në ndeshjen tjetër, Feronikeli arriti fitore të lehtë ndaj Vushtrrisë, me rezultat 3:1. Golat për skuadrën nga Drenasi i shënuan Harmon, Mevlan Zeka dhe Lapidar Lladrovci, ndërsa për mysafirët golin e vetëm e shënoi Azemi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments