No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SOT PRISHTINA-DRENICA

SOT PRISHTINA-DRENICA

Ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës, e cila zhvillohet sot në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet do të shënojë rikthimin e futbollit në Kosovë pas po thuajse tre muajsh.

Kjo ndeshje i takon fazës gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, teksa bardhekaltrit e kryeqytetit llogariten favoritë në letër. Se cila është forma e skuadrave dhe sa ka lënë pasoja pauza e gjatë për shkak të pandemisë mbetet të shihet.

Prishtina dhe Drenica deri tani në kuadër të kupës janë ballafaquar dy herë dhe në të dyja ndeshjet prishtinasit kanë fituar vetëm pas ekzekutimit të penalltive, në finale të Kupës më 2006 dhe në edicionin e kaluar në të gjashtëmbëdhjetën e finales në Skenderaj.

Ndërkohë, ndeshja tjetër gjysmëfinale do të zhvillohet të mërkurën në Suharekë, ku takohen Ballkani dhe Feronikeli. Kjo fazë e garave do të zhvillohet me ndeshje vajtje-ardhje, ku ndeshjet e kthimit janë programuar për 17 qershor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Një portier francez në prova te Ballkani

KF Ballkani vazhdon të mbetet në ndjekje të një portieri për stinorin pranveror. Trajneri i ri, Bledi Shkëmbi nuk bindet vetëm nga Kenan Haxhihamza dhe...

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

Recent Comments