No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SOKOLI: DISA LOJTARË TË DRENICËS KANË MBIPESHË

SOKOLI: DISA LOJTARË TË DRENICËS KANË MBIPESHË

Trajneri i mirënjohur, Bylbyl Sokoli duke komentuar pjesëlojën e parë të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës ka theksuar se te skuadra nga Skenderaj disa lojtarë duket se janë në mbipeshë. “Edhe pse duhet matje për ta konstatuar, nga ajo çfarë pamë nga tribunat, mendoj se disa lojtarë të Drenicës janë mbipeshë, veçmas Mujkiq”, ka thënë Sokoli në një lidhje të drejtpërdrejt për RTK-në, transmeton Futbolli.info. Sipas Sokolit shihet që Drenica ngec në përgatitjen fizike dhe kjo me gjasë sipas tij ka ndodhur jo për shkak se futbollistët nuk kanë qenë aktiv sa duhet gjatë periudhës së pandemisë.
Ai tutje ka thënë se Prishtina me meritë e mbylli pjesën e parë në epërsi 2:0, teksa e vlerësoi skuadrën bardhekaltër si favorite për të kaluar në finale.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments