No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRESIDENTI I FFK-SË NË KOHËN KUR E ORGANIZOI NDESHJEN E YJEVE PAS...

PRESIDENTI I FFK-SË NË KOHËN KUR E ORGANIZOI NDESHJEN E YJEVE PAS LUFTËS

Gazetari i mirënjohur, Gani Kosumi, i cili javë më parë u pensionua, ka një arkiv të pasur të fotografive. Ai gjatë kohës së pandemisë ka publikuar shumë foto nga arkiva e tij. Një të tillë e ka publikuar edhe atë të vitit 1999 kur u zhvillua ndeshja e yjeve Kosovë – Shqipëri në stadiumin e qytetit të Prishtinës, ku në foto janë presidenti aktual i FFK-së, Agim Ademi, që ishte organizator i asaj ndeshjeje dhe Bashkim Hasani. Ndërkaq, ndihmë në organizimin e ndeshjes dha edhe Mirjan Hakani sportist i njohur nga Shqipëria.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments