No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DALLKU I LUMTUR PËR FITOREN

DALLKU I LUMTUR PËR FITOREN

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku ka vlerësuar fitoren 3:0 ndaj Drenicës në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Ndeshja e luajtur në “Fadil Vokrri” të martën mbrëma shënon rikthimin e futbollit në vend pas pushimit të gjatë për shkak të koronavirusit.

Ndeshja është luajtur pa shikues në stadium.

“Jam i kënaqur me fitoren dhe paraqitjen e ekipit. Rezultati 3:0 është komod, por kjo në asnjë mënyrë nuk na e jep komoditetin maksimal për ndeshjen e kthimit. Do të mundohemi që edhe në ndeshjen e dytë t’ia bëjmë hyzmetin për të konfirmuar kualifikimin në finale të Kupës. Patëm shumë raste, përgatitja nuk ishte më e mira, por do të punojmë në këtë aspekt. Shpresoj që mos të kemi lëndime për shkak të orarit të ngjeshur”, ka thënë Dallku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments