No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR GANI SEJDIU PRET NDESHJE TË VËSHTIRË NDAJ PRISHTINËS

GANI SEJDIU PRET NDESHJE TË VËSHTIRË NDAJ PRISHTINËS

Pas një pauze shumë të gjatë për shkak të pandemisë, ethet e futbollit kosovar do të rikthehen këtë javë.

E martë do të jetë dita kur do të takohen Prishtina dhe Drenica, sfidë kjo e vlefshme për 1/2 e Kupës së Kosovës.

Për këtë ndeshje në një intervistë për “BlicMedia”, ka folur trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu.

“Një ndeshje e vështirë dhe në një moment jo të favorshëm, për shkak të gjendjes jo të mirë fizike të ekipit për momentin, por përkundër cilësisë të kundërshtarit, ne do të mundohemi që me një angazhim dhe disiplinē të madhe në fushë, sidomos taktikisht të mundohemi që të marrim njē rezultat i cili në ndeshjen kthyese na jep gjasa që të kalojmë në finale”, ka thënë Sejdiu.

Gani Sejdiu në fund ka deklaruar se, të gjithë lojtarët janë në dispozicion përveq Shillovës i cili nuk ka të drejtë loje.

Prishtina – Drenica luhet ditën e martë në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments