No menu items!
Ballina SUPERLIGA LLAPI-DUKAGJINI HAP JAVËN E 23-TË NË IPKO SUPERLIGË

LLAPI-DUKAGJINI HAP JAVËN E 23-TË NË IPKO SUPERLIGË

Është zbuluar orari i javës 23 të IPKO Superligës, të parës pas pushimit tre muajsh shkaku i pandemisë Covid 19.

Superliga nis më 5 qershor (e premte), me takimin Llapi – Dukagjini, shkruan Gazeta Olle.

Të shtunën luhen dy ndeshje, Feronikeli pret Vushtrrinë, ndërsa Flamurtari është mysafir i Dritës.

Tri takimet tjera që luhen të dielën janë: Gjilani – Trepça ’89, Ballkani – Drenica dhe Prishtina – Ferizaj.

Ndeshjet luhen prej orës 16:00, ndërsa takimi i vetëm që nis në ora 18:00 është ai mes Prishtinës dhe Ferizajt.

Orari
5 qershor (16:00)
Llapi – Dukagjini

E shtunë (16:00)
Feronikeli – Vushtrria
Drita – Flamurtari

E diel (16:00)
Gjilani – Trepça ’89
Ballkani – Drenica
Prishtina – Ferizaj (18:00)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments