No menu items!
Ballina SUPERLIGA KRASNIQI: DO T'I NDJEKIM TË DY TROFETË

KRASNIQI: DO T’I NDJEKIM TË DY TROFETË

Superliga e Kosovës është kampionati i vetëm që ka marrë “dritën jeshile” për t’i rifilluar garat në futboll.

Po bëhen gati tre muaj që futbolli i Kosovës është pezulluar si shkak pandemisë koronavirus.

Kurse, futbollisti i Prishtinës, Endrit Krasniqi, ka thënë se mezi është duke e pritur rikthimin e Superligës së Kosovës.

Krasniqi është shprehur se Prishtina këtë edicion dëshiron të triumfojë në garën për titull dhe gjithashtu edhe në Kupë.

“Gjithçka është duke shkuar mirë. Besoj që ndeshja me Drenicën është shumë e rëndësishme sepse ne mundohemi të luftojmë në dy fronte, kështu që jemi kupe e pritur me padurim kthimin e kampionatit”, u shpreh Krasniqi për “RTV Dukagjinin”.

“Në vitet e fundit është bërë shumë interesant lufta për titull të kampionit dhe për Kupë. Deri në fund do t’i ndjekim të dy objektivat”, shtoi futbollisti i Prishtinës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments