No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR VILLAS-BOAS QËNDRON TE MARSEILLE

VILLAS-BOAS QËNDRON TE MARSEILLE

Andre Villas-Boas konfirmoi qëndrimin e tij në drejtim të Marseille edhe për një tjetër sezon, pavarësisht situatës aspak të këndshme të shkaktuar nga largimi i drejtorit sportiv, Andoni Zubizarreta. Pas shumë bisedimesh me pronarin e klubit, Frank McCourt dhe me presidentin Jacques-Henri Eyraud, trajneri portugez konfirmoi dëshirën për të vazhduar punën e nisur me skuadrën franceze. Nën drejtimin e 42-vjeçarit Marseille këtë sezon të mbyllur para kohe për shkak të pandemisë së COVID-19 u rendit në vendin e dytë pas Paris Saint Germain me 65 pikë të grumbulluara.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments