No menu items!
Ballina Opinione PSIKOLOGU SPORTIV I DOMOSDOSHËM!

PSIKOLOGU SPORTIV I DOMOSDOSHËM!

Shkruan: Alban Bellopoja

Superliga afër rifillimit.
Përgaditja fizike!
Përgaditja tekinko-taktike!
Në asnjë shkrim, debat, “analizë” rreth rifilliimt të futbollit në Kosovë nuk kam lexuar ose degjuar për rëndësinë e psikologjisë sportive!
Psikologu sportiv është i domosdoshëm e sidomos në keto rrethana të reja të futbollit pa shikues dhe me tunele dezinfektuese, maska mbrojtëse..
Ligjeratat dhe infuzionet psikologjike për futbollistët nuk do të besonit sa do të ishin përcaktuese në performancën e tyre në këtë garë si kurrë më parë!
Klubet që do të jenë me profesioniste në fund të kampionatit do t’i arrijnë qëllimet e paracaktuara.
Suksese…

(Autori është trajner futbolli)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments