No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA MBRËMJE E BEFASIVE NË BUNDESLIGË, RASHICA SHKËLQEN POR NUK SHËNON

MBRËMJE E BEFASIVE NË BUNDESLIGË, RASHICA SHKËLQEN POR NUK SHËNON

Janë mbyllur takimet e sotme të Bundesligës gjermane, të vlefshme për javën e 28-të. Pasi Bayern fitoi në transfertë kundër Borussia Dortmund, startuan tre sfidat e orës 20:30, ku rezultatet surprizë nuk munguan.

Bayer Leverkusen, që konsiderohej favorite absolute për të triumfuar në shtëpi, është mposhtur me rezultatin 1-4 nga Wolfsburg. Humbje e turpshme për “Aspirinat”, që dhe golin e nderit, e shënuan vetëm në minutat e fundit, me anë të Baumgartlinger. Mbrojtësi Pongranic shënoi dy gola për Wolfsburg, ndërsa Arnold dhe Steffen vulosën gjithçka.

Eintracht Frankfurt arriti të eliminojë humbjen në shtëpi në vetëm pak minuta. Miqtë e Freiburg dukeshin se do e fitonin këtë sfidë, pasi po udhëhiqnin me rezultatin 1-3 deri në minutën e 79-të, por në vetëm 3 minuta, Frankfurt barazoi me anë të Kamada dhe Chandler.

Në takimin mes Werder Bremenit të Rashicës dhe Borussia M’Gladbach, nuk pati gola, me të dyja skuadrat që ndanë nga një pikë pas barazimit të bardhë 0-0.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments