No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR KOMUNA NARBONNES PËR KOSOVARËT: ATA NUK HARROJNË ASGJË!

KOMUNA NARBONNES PËR KOSOVARËT: ATA NUK HARROJNË ASGJË!

Komuna e Narbonnes në Francë nëpërmjet një postimi në profilin zyrtar në Facebook ka shkruar se në Kosovë edhe sot e kësaj dite nuk e harrojnë miqësinë me popullin francez dhe atë çfarë kanë bërë qytetarët e Narbonnes për popullin e Kosovës. Në fakt, ditë më parë në mediat kosovare bënë bujë disa foto të publikuara nga turneu i vitit 1995 për grupmoshat e reja, kur presidenti aktual i FFK-së, Agim Ademi e kishte bërë të mundur që Kosova (P) të udhëtonte në Francë me ftesë të Christian Bergerit, me ç’rast kishte fituar trofeun e turneut në Narbonne me grupmoshën 10-vjeç.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments