No menu items!
Ballina SUPERLIGA DAKU: JAM I GATSHËM TA NDIHMOJ BALLKANIN

DAKU: JAM I GATSHËM TA NDIHMOJ BALLKANIN

Atmosfera te lideri i Superligës, Ballkani, vazhdon të jetë e jashtëzakonshme.

Nën “dirigjimin” e trajnerit Ismet Munishi, futbollistët dhe pjesa tjetër e stafit dukeshin të motivuar për punë gjatë një kronike të realizuar nga “Zeri.info”.

Një “armë” më shumë për Munishin në betejat e mbetura të këtij edicioni është edhe sulmuesi Mirlind Daku, i cili në stërvitje dukej në formë të mirë.

“Përgatitjet po shkojnë shumë mirë. Po dallojnë nga përgatitjet individuale. Jemi të lumtur që kemi filluar me grupin. Sa i përket përgatitjes sime personale, e kam kaluar një lëndim, por tash po ndjehem mirë dhe jam gati që ta ndihmojë ekipin”, deklaroi Mirlind Daku për “Zeri.info”.

Kur kanë mbetur edhe 11-të xhiros deri në përfundim të kampionatit, Ballkani është lider me 44 pikë të tubuara.

Garat në futbollin e Kosovës rifillojnë më 2 qershor me ndeshjet e Kupës së Kosovës kurse ato kampionate më 7 qershor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments