No menu items!
Ballina SUPERLIGA SEJDIU: SKUADRAT QË KANË STËRVITUR MË HERËT DO TË KENË PËRPARËSI...

SEJDIU: SKUADRAT QË KANË STËRVITUR MË HERËT DO TË KENË PËRPARËSI NDAJ NESH

Skuadra e Drenicës ka pesë ditë që ka filluar stërvitjet ndërsa me 2 qershor pritet të luajë ndeshjen e parë në kuadër të Kupës ndaj Prishtinës.

Trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu ka folur për ecurinë e stërvitjeve të skuadrës së tij pas rikthimit në fushën e gjelbër, përcjellë Gazeta OLLE.

“Risi nuk ka përveç fillimit të stërvitjeve, dhe me rëndësi është se përkundër skepticizmit shkaku i gjendjes fizike pas pandemisë, stërvitjet po vazhdojnë në mënyrë mjaft të mirë”, ka thënë Gani Sejdiu në RTK.

“Por, me rëndësi është se futbollistët janë të motivuar dhe përveç gjendjes fizike, ata janë edhe të kënaqur me rikthimin në fushë”, tregon më tej trajneri mitrovicas.

“Mendoj se skuadrat që kanë nisur stërvitjet para nesh, do të kenë më shumë përparësi. Ne nuk do të jemi në formë optimale në takimin e parë. Por, pavarësisht kësaj, ne jemi shumë të motivuar”, theksoi Sejdiu.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Recent Comments